ABOUT

AYBAKAR

We are a company that sees everybody we cooperate; both our business associates and our employees; from the family and acts the awareness of being a family.

Gelenekten Geleceğe...

1932’den bugüne, “hep daha iyisini üretme” felsefesi ile her öğrendiğimize bir yenisini ekleyerek, ulaştığımız her başarıya yeni bir başarı daha eklemeye çalışarak; teknolojiden ürün kalitesine, müşteri memnuniyetinden ürün gamına, her alanda kendimizi sürekli yenileyerek yol aldık. 

Today we are looking forward to the future as a family with our customers and employees that is rooted in the world without forgetting our past, by protecting our inherited values.

WHY AYBAKAR?

We have a big team that is composed of Turkey’s strongest engineers.

We export more than 50 countries and we undertake all responsibilities.

We are not only a producer but also a solution partner.

We always work hard to better our work; we never rest on our current success. Instead of following our own rights-wrongs that we expreinced over the years; we produce solutions directed to our customers’ needs.

Her zincirin en zayıf halkası kadar güçlü olduğunu bilerek; en zayıf halkamızı dünyanın en güçlüleri arasından seçiyor, sürekli yenileniyoruz.85 yılı aşkın tecrübemize rağmen, “sadece biz biliriz” demiyoruz. Aksine tüm dünyayı dinliyor ve gözlemliyoruz.

Aybakar